Osvětim

6. července 2006 v 23:13 | verule |  Koncentrační tábory
Osvětim
Osvětim (německy Auschwitz), která byla největším nacistickým koncentračním a vyhlazovacím táborem, byla založena na Himmlerův rozkaz z 27. dubna 1940 v blízkosti polského městečka Oświęcim. První vězňové - především Poláci věznění z politických důvodů - sem byli zavlečeni v červnu 1940 a byli využíváni k otrocké práci. V březnu 1941 zde již bylo registrováno více než 10 tisíc vězňů. Osvětimský tábor byl známý pro svou tvrdost. Neblaze proslulý byl především blok 11 (tzv. bunkr), kde byli vězňové trestáni tím nejkrutějším způsobem. Před ním stála tzv. černá zeď, u níž se konaly časté popravy. Nápis "Arbeit macht frei!", který byl umístěn nad hlavní bránou osvětimského kmenového tábora, tak byl pouhým cynickým výsměchem.
Symbolem bezohledného využívání vězňů se staly lékařské pokusy prováděné na vězních nacistickými lékaři, např. neblaze proslulým Josefem Mengele. Tito "lékaři" experimentovali mj. se sterilizací židovských žen a prováděli pokusy na dětech, především na dvojčatech.
V březnu 1941 poručil Himmler vedle původního kmenového tábora postavit druhý rozsáhlejší kompex, který byl nazván Osvětim II - Birkenau. Tábor v Birkenau byl rozdělen do řady podsekcí ohraničených ostnatým drátem nabitým elektřinou. V sekci BIIb byl v letech 1943 - 1944 umístěn tzv. terezínský rodinný tábor. Při nejvyšším stavu bylo v Birkenau více než 100 tisíc vězňů. V březnu 1942 byl v blízkých Monovicích zřízen tábor Osvětim III, nazývaný též Buna Monovice, kde si německá firma I. G. Farben zřídila továrnu na výrobu syntetického kaučuku. Jako pracovní sílu využívala otrocké práce vězňů. K Osvětimi dále náleželo 45 dalších pobočných táborů, kde byli vězňové nuceni k otrocké práci - většinou pro německé firmy.
Osvětim se stala jedním z táborů, kde probíhalo masové vyvražďování Židů. V létě 1941 předal Heinrich Himmler veliteli osvětimského tábora Rudolfu Hößovi příkaz vybudovat v Osvětimi centrum masového vraždění Židů. První plynová komora byla zřízena v Osvětimi I. V ní byly v září 1941 poprvé vyzkoušeny a ověřeny vražedné účinky cyklonu B - látky, která se běžně používala pro deratizaci. Později byly v Birkenau postaveny čtyři velké plynové komory, v nichž mohlo být denně zavražděno na šest tisíc lidí. Plynové komory byly maskovány jako sprchy, které měly oběti přesvědčit, že jde o desinfekční opatření, kterým musejí projít dříve, než budou posláni na práci v táboře.
Od konce března 1942 začaly do Osvětimi proudit židovské transporty z nacisty ovládaných zemí. Nejdříve sem byli deportováni Židé ze Slovenska z Francie, od července 1942 z Nizozemí, od srpna z Belgie a Jugoslávie. Od října 1942 do října 1944 bylo z Terezína do Osvětimi deportováno více než 46 tisíc vězňů. Část z nich byla na přechodnou dobu umístěna v tzv. terezínském rodinném táboře. Po celý rok 1943 do Osvětimi přijížděly transporty z Německa a dalších zemí v nacistické sféře moci. Obětí poslední velké vlny deportací do Osvětimi se stali maďarští Židé, kteří sem byli deportováni od května do července 1944.
Na základě Himmlerova příkazu z 29. ledna 1943 bylo do Osvětimi deportováno také zhruba 20 tisíc Romů, kteří většinou zahynuli v plynových komorách.
Po příjezdu transportu na rampu v Birkenau se konala tzv. selekce, při které důstojníci SS rozhodovali o tom, kdo bude vzat na práci a kdo bude poslán přímo do plynových komor. Často jen náhoda, nebo nálada esesmana rozhodovala o smrti nebo o naději na přežití. Vězňové vybraní na otrockou práci byli posláni do některého z mnoha dalších pobočných táborů Osvětimi nebo jinam v systému nacistických koncentračních táborů, jejichž cílem bylo tzv. Vernichtung durch Arbeit - vyhlazení prací.
Vězňové táborové tyranii vzdorovali různými formami odboje. Odbojové organizace pomáhaly vězněným shánět léky a potraviny, dokumentovaly nacistické zločiny, pomáhaly při útěku a sabotážích, snažili se prosadit politické vězně do zodpovědných pozic a připravovaly se na povstání. Z Osvětimi uprchlo celkem 667 vězňů, z nichž však 270 bylo dopadeno již v okolí tábora a okamžitě popraveno. Nejznámějším případem byl útěk dvou slovenských Židů Alfreda Wetzlera a Waltera Rosenberga (Rudolf Vrba), kterým se podařilo přejít na Slovensko a informovat tamější židovské vedení a jeho prostřednictvím celý svět o hrůzné skutečnosti Osvětimi, o níž sepsali obsáhlou zprávu. 7. října 1944 došlo v Birkenau k povstání Sonderkommanda pracujícího v plynových komorách. Vězňům se podařilo zničit jednu z plynových komor a narušit tak vyhlazovací proces. Všichni povstalci zahynuli. Popravena byla také skupina mladých vězeňkyň, které povstalcům propašovaly z továrny v Monovicích střelný prach.
Brzy poté byly plynové komory a krematoria na Himmlerův rozkaz zničeny. Před postupující Rudou armádou bylo třeba skrýt stopy vražedné mašinérie. Když se v lednu 1945 začala k táboru sovětská vojska blížit, začalo chvatné vyklízení tábora. 58 tisíc vězňů bylo vyhnáno na pochody smrti - větší část z nich byla v jejich průběhu zavražděna. 27. ledna 1945 vstoupila do tábora Rudá armáda. Nalezla zde 7650 vyčerpaných a vyhladovělých vězňů a řadu dokladů o zločinech, které nacisté nestačili včas zničit. Tak bylo v táborových skladech nalezeno téměř 8 tun lidských vlasů a přes milion pánských obleků a dámských šatů.
Podle různých odhadů bylo v Osvětimi zmařeno 1.2 až 1.6 milionu lidských životů. Osvětim se stala symbolem nacistického "konečného řešení židovské otázky", symbolem nelidskosti a genocidy.
Po válce se v Polsku a ve Spolkové republice Německo konala řada procesů proti pachatelům zločinů z Osvětimi. V roce 1947 byl v Polsku odsouzen k smrti a popraven velitel Osvětimi Rudolf Höß (Hess, Höss). V témže roce se v Krakově konal proces proti 40 dalším pachatelům. Ve Frankfurtu nad Mohanem bylo v letech 1963 - 1966 odsouzeno dalších 22 Němců za zločiny spáchané v Osvětimi.
Zleva:
1. Rudolf Höss, vrchní velitel všech osvětimských táborů, odsouzen v roce 1947 ve Varšavě k trestu smrti
2. Hans Aumeier, velitel tábora Osvětim I, odsouzen roku 1947 v Krakově k trestu smrti
3. Fritz Buntrock, velitel českého rodinného tábora v Osvětimi II - Březince (KL Auschwitz II - Birkenau), odsouzen roku 1947 v Krakově k trestu smrti
Zdroj - už nevim odkaď to mám, ale ti velitelé jsou naskenovaní z knihy
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa


Komentáře

1 livia livia | Web | 12. července 2006 v 19:13 | Reagovat

mas super stranku,ja sa tiez zaujimam o 2.sv.vojnu.

2 1111 1111 | 29. ledna 2007 v 10:25 | Reagovat

Muselo to být kruté období

3 Grebeníčková simona Grebeníčková simona | E-mail | 30. ledna 2007 v 18:47 | Reagovat

Chtěla bych se zepta jaka je provozní doba v koncentračním taboře v osvětimě a v terezíně?pošlete mi to prosím na mail.

4 Martin Martin | 11. února 2007 v 10:49 | Reagovat

To byly hrozné podmínky které se nesmí opakovat ,hrozné období které bych nechtěl nikdy zažít.Čest jejím památce.

5 vlada vlada | 22. března 2007 v 14:41 | Reagovat

ty dobytci nebyli lidi kdyz dokazali delat neco takovyho

6 anonim anonim | 13. května 2007 v 21:30 | Reagovat

obdobi to bylo hrozny jak pro koho..treba tem velitelum se to mohlo libit...hned bych tam sla...cek se nastve tak si tak nekoho zabije..proste pohodovka ne?no jasne tomu zabitymu se moc nelibilo...mel smulu no...to ma neska hodne lidi...njn..holt to nedodelali..no smula..bude muset negdo jinej..s nima zatocit..zidama a romama...obnovime tabory!nastolime novou vladu!to bude ficak...heil!vsem lidem dobre vule!!!jen do nich prasata!!!

jinak stranecka je moc dobra...

7 misa misa | E-mail | 22. května 2007 v 11:19 | Reagovat

CHtela bych se zeptat jaka je provozni doba v koncentracnim tabore osvetimi?prosim poslete mi to na mail.Dekuji

8 Fridrich Neuhauser Fridrich Neuhauser | 6. června 2007 v 21:39 | Reagovat

Moc hezké,ale žádné koncetráky nebyly........tomu nevěřím všechno je to výmysl komoušů!....Jinak souhlas....smrt všem židourům to oni můžou za všechny války které kdy byly....verbež!Zdravím všechny soukmenovce.

9 michal svoboda michal svoboda | E-mail | 8. června 2007 v 13:28 | Reagovat

naprosto souhlasím s komentářem č.8

10 hanka hanka | E-mail | 19. června 2007 v 17:04 | Reagovat

Máš to pěkně napsaný,zajímá mě naše historie,hlavně 2 sv.válka.Komentář č8 ja zřejmně narušený člověk

11 Adélka Adélka | E-mail | 21. června 2007 v 10:54 | Reagovat

Nechápu proč lidi lezou na tudle stránku, když nechtějí uctít památku padlým. Nesnáším idioty co si myslí, že genocida je něco fajn!!! Kdyby se narodil ten anonim nebo fridrich jako žid asi by mu teď moc do smíchu nebylo!!! Debil vypatlaný!! Jinak moc pěkné, ale chtělo by to víc fotek!! Zdraví Aďa

12 Michal Chocholatý Michal Chocholatý | E-mail | 29. června 2007 v 15:05 | Reagovat

Nabízím kompletní trilogii o vyhlazovacím táboru Treblinka. Cena je včetně poštovného a dobírkového. (200KČ) Popis:

Neobyčejný příběh o obyčejném chlapci ze západočeského městečka, v němž se autor pokouší citlivou formou oživit umírající téma holocaustu. Ačkoliv se jedná o beletrii, román je protkán množstvím historických faktů   o   táboru   smrti   Treblinka,    jehož    minulost    se    zpřítomňuje

v současnosti.  

Co kybyste zjistili, že jste prožili svůj minulý život ve vyhlazovacím táboře Treblinka, kde jste také zemřeli, abyste dostali v nadcházejícím životě druhou šanci, jak své utrpení pomstít...?

Treblinka - tábor mrtvých

Ačkoliv  autor  není   profesionálním   historikem,   jeho   hluboký   zájem o Treblinku, ale i o jiné tábory, mu vynesl zájem ze strany zasvěcených. V roce 2002 o něm byl natočen dokument „Zlopověstné dítě“, který se stal velkým otazníkem visícím nad autorovou skutečnou povahou. Autor si dokázal najít cestu ke dvěma z pěti posledních přeživších Treblinky na světě, kteří mu ochotně poskytli řadu informací o Treblince. Sám pak Treblinku  několikrát  navštívil,  diskutoval s tamním správcem muzea, ale i s uznávanými historiky, autorem knihy Belžec, Sobibór, Treblinka - tábory Operace Reinhard, s autorem knih o táboru smrti Belžec a jinými. Sám prostudoval množství cizojazyčných knih s tématikou Treblinky, aby všechny své zkušenosti zužitkoval v této jedinečné trilogii, jež se stala druhou původní knihou široce pojednávající o Treblince v Čechách, a to po Glazarově knize: Treblinka, slovo jak z dětské říkanky. Její závěrečná část  je  pak  celosvětově   druhou  knihou,  která   nejobšírněji   pojednává

o prvním treblinském veliteli, který dokázal během pěti týdnů své vlády v Treblince vyhladit na 300 000 židů.

deathcamp.treblinka@seznam.cz

13 tomeš tomeš | 13. července 2007 v 10:49 | Reagovat

Doporučuji osobní návštěvu Osvětimi,aby člověk nasál atmosféru celkové beznaděje a zvláštního strachu.

14 shamballa shamballa | E-mail | 15. července 2007 v 13:47 | Reagovat

No právě že sem ji naštívil a připadalo mě to jako kdybych naštívil Kuks.udělali s toho obludnou turistickou atrakci.šilený japonci co lezou do jediné pece co tam je s pěti foťákama,doufajíc v dobré foto.jinak si můžete koupit ruzný-přinejmenšim nevkusný plagáty na téma třeba Dav.hvězda v plamenech s nápisem Au-birkenau 1941-1945-podivné.lidé z okolí tábora v březince mají postaveny vily z naprosto stejného materialu a cihel jako vchodový objekt do tábora s terasou a výhledem na něj--no podivné....

jinak pro míšu v letní sezoně je Os otevřena od 8:00-do 19:00    

     ...ps a když se zašijete na večer v březince,protože to objíždí strážník,můžete zde i  se spacákem přespat,pak můžete něco psát o  nasávání atmosféry...

15 robin robin | E-mail | 10. září 2007 v 17:01 | Reagovat

To bylo hrozne...Nemate  nekdo knihu od  Kladivové nazev konečna  stanice osvetim Birkenau  shaním a  pak  film   dokument od Kraos O E Kulka -tovarna na smrt 1964  Díky a Važme si sveho  života všichni..

16 lada88 lada88 | E-mail | 25. října 2007 v 19:24 | Reagovat

vsetko to co robyli  ludia v druhej svetovej valke robyli to velmi dobre a strasne  ma mrzy a nielen mna to mrzy ze to skoncilo tak ako to skoncilo  zaprve to bolo velmi skoro a zadruhe my musime dokoncit to co oni zacali prave preto sme tu a  vsetci verime ze to dokazeme dokoncit, tak zatial bratia a sestry.  budeme půokracovat v nasom spolocnom boji  za lepsi a cistejsi svet. zdar vitestvi 88.

17 michal prokopovic michal prokopovic | 25. října 2007 v 19:33 | Reagovat

chcete mi povedat ze koncentraky neboli tak studujte dejiny europy a sveta a vojny  a dobre ze nepoviete ze aj vojna nebola ludia otvorte oci a co vidite sak je tu samy bordel  chaos drogi v uliciach  samy pristahovalci, bordel malolety piju alkohol atd. nebudem sa vyjadrovat. lada88 ma pravdu.

18 anonym anonym | 25. října 2007 v 19:41 | Reagovat

66666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666 ozvi sa mi pokecame heil

19 anonym14 anonym14 | 25. října 2007 v 19:41 | Reagovat

66666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666666 ozvi sa mi pokecame heil

20 kub kub | 25. října 2007 v 21:04 | Reagovat

Shamballa

Jestli jsem dobře pochopil, tak jsi spal v Březince. Jestliže Japonci fotí pece a je to pro tebe nevkusné což je, tak nevim jaký najít výraz pro tvoje jednání. Zneuctění - narušení místa posledního odpočinku. Já byl také v Osvětimi a vyfotil jsem si Krematorium I. v Osvětimi protože se o toto téma zajímám, ale pece by mě nenapadli fotit to s tebou souhlasím. Jinak vuvnitř v krematoriu je zakázáno fotit co si pamatuju.

21 JVPPP JVPPP | 6. listopadu 2007 v 15:30 | Reagovat

Skvělé !!! Akorád za některé názory by zasloužili si to prožít. Třeba by pak změnili názor-pokud by to přežili.

22 SS TOTENKOPF SS TOTENKOPF | 17. listopadu 2007 v 3:58 | Reagovat

lada88: souhlasím!!!

23 Kryštof Kryštof | 12. ledna 2008 v 23:02 | Reagovat

to si ty lidi co sem píšou ty svinstva  opravdu myslej že by je Hitller

nechal být kdyby dokončil to co chtěl došlo by nejspíš na všechny kromě arieců.Doporučuji si přečíst komics Maus od Arta Spiegelmana je to výtvarník co žije v americe jeho otec byl v osvětimi a on spracoval jeho příběh ve formě komicsu

24 hedyna hedyna | 14. ledna 2008 v 17:34 | Reagovat

newím co to tu chodí za píče...ale jste děsní debilové..nwm jak někdo může napsat ať se obnoví koncentrační a vyhlazovací tábory..kdyby se to odehrávalo znovu tak by jste se všeci posrali!!!

asika newíte jak tam ti chudáci lidi trpěli...ať to byli židé,romové nebo lidi z čech,slovenska a jinších zemích..nejsem totiž žádný rasista a nedělám rozdíly mezi lidmi...i když některé lidi fakt moc nemusím....ale tímto mi připadáte jako největší debilové pod sluncem....učíme se o tom zrovna ve škole...pro ty hňupy co tu psali ať se obnoví koncentráky...asi newíte jak to v takowém táboře vypadalo že?...asi newíte jak to v takowém táboře chodilo,co se tam odehrávalo..a asi ani nemáte potuchy co to byly takowé PLYNOVÉ KOMORY  že ??

jste fakt ubozí

pro majitelku blogu...hezký blogísek :)..jen tak dál:)

25 hedyna hedyna | Web | 14. ledna 2008 v 17:34 | Reagovat

newím co to tu chodí za píče...ale jste děsní debilové..nwm jak někdo může napsat ať se obnoví koncentrační a vyhlazovací tábory..kdyby se to odehrávalo znovu tak by jste se všeci posrali!!!

asika newíte jak tam ti chudáci lidi trpěli...ať to byli židé,romové nebo lidi z čech,slovenska a jinších zemích..nejsem totiž žádný rasista a nedělám rozdíly mezi lidmi...i když některé lidi fakt moc nemusím....ale tímto mi připadáte jako největší debilové pod sluncem....učíme se o tom zrovna ve škole...pro ty hňupy co tu psali ať se obnoví koncentráky...asi newíte jak to v takowém táboře vypadalo že?...asi newíte jak to v takowém táboře chodilo,co se tam odehrávalo..a asi ani nemáte potuchy co to byly takowé PLYNOVÉ KOMORY že ??

jste fakt ubozí

pro majitelku blogu...hezký blogísek :)..jen tak dál:)

26 SS TOTENKOPF SS TOTENKOPF | 18. ledna 2008 v 0:58 | Reagovat

hedyna: seš úplně blbá......

27 fosfor fosfor | 26. ledna 2008 v 14:42 | Reagovat

ja bisom chcel byt adošom hitlerom to bol macher

28 jaňulka jaňulka | 2. února 2008 v 11:37 | Reagovat

Hele lidi, asi nejste normální, když si troufnete napsat, že koncentrační tábory nebyli. Jste fakt nevzdělaný paka. Kéž byste to prožili, abyste pochopili. Je tolik literatury i pamětí samotných nacistů. Jste fakt ubozí. Lituju vás. Bohužel právě díky lidem jako jste vy vznikli koncentrační tábory a pokud nepřipustíte, že vaše názory jsou nevzdělané a ničím nepodložené, tak bohužel podobná svinstva mohou vznikat i dnešní době...

29 SS TOTENKOPF SS TOTENKOPF | 3. února 2008 v 1:54 | Reagovat

jaňulka: být na mě tak já bych je obnovil hned.......

30 alexandra alexandra | 5. února 2008 v 15:50 | Reagovat

SS TOTENKOPF: A za odměnu bys mohl jako první vyzkoušet, zda-li jsim funguje odvšivovací zařízení. Za tak neuvěřitelně ubohý názory by sis zasloužil to prožít na vlastní kůži. Třeba bys pak mluvil jinak...pokud bys měl ještě příležitost...

31 SS TOTENKOPF SS TOTENKOPF | 6. února 2008 v 1:20 | Reagovat

alexandra: kde máš nějaký pádný argument proč bych to měl prožít na vlastní kůži????

32 Rýpal Rýpal | 6. února 2008 v 20:29 | Reagovat

Zajímavý odkaz o Osvětimi je zajímavé přečíst si i jiný názor na to jak to bylo http://zundelsite.org/books/osvetim/

33 sumerex sumerex | 7. února 2008 v 11:07 | Reagovat

Koukám že lidské omezenosti se v naší společnosti daří, pártička neschopných blbu, kteří se neumí prosadit ničím jiným než zvedaním pravačky a hajlovaním. Fotr vás malo řezal!

34 sumerex sumerex | 7. února 2008 v 11:11 | Reagovat

Poslat tam nácky, stejně maj IQ ostnatého drátu a pro civilizovanou společnost vředem.

35 SS TOTENKOPF SS TOTENKOPF | 8. února 2008 v 0:42 | Reagovat

sumerex: myslím že jedním ze vředů splečnosti jsi spíš ty....

36 SS TOTENKOPF SS TOTENKOPF | 8. února 2008 v 0:42 | Reagovat

oprava - společnosti

37 blackG blackG | E-mail | 11. února 2008 v 8:33 | Reagovat

téma druhé světové války a koncentračíních táborů mě vždycky zajímalo, zejména osoba Rudolfa Hesse...jinak to máš pěkně spracované...

38 alexandra alexandra | 13. února 2008 v 16:06 | Reagovat

SS TOTENKOPF: Pádný argumenty? Nebyls to náhodou ty, kdo tady tvrdil, že bejt na tobě, obnovíš je hned? Hele, mně je fuk, co si myslíš, ale není to jen tvá virtuální póza? Seš ve skutečnosti takovej, jakým se tady děláš?

39 SS TOTENKOPF SS TOTENKOPF | 15. února 2008 v 18:09 | Reagovat

alexandra: virtuální póza :D......, a na to jsi přišla prosimtě jak? :D......

40 sumerex sumerex | 17. února 2008 v 21:15 | Reagovat

SS KOKOTENKOPF Zatím si tady nic rozumného po sobě nezanechal, tak jako ostatní náckové v historii.

41 SS TOTENKOPF SS TOTENKOPF | 22. února 2008 v 23:32 | Reagovat

sumerex:  myslím že jsem tady toho rozumného zanechal víc než ty, už to tvé komolení mého nicku mluví za vše...........

42 sumerex sumerex | 3. března 2008 v 10:46 | Reagovat

:-) to není komolení , lidé dávají věcem svá jména, smrtihlave. Německá agrese dostala už parkrát nafrak, ať už to byly křižácké výpravy, kterým se statečně postavili Kališníci(jsem na ně hrdý!) a nebo rus u Stalingradu a hnal je svinským krokem domů!

43 majda majda | 8. března 2008 v 20:03 | Reagovat

a jo je to dobry

44 alexandra alexandra | 8. března 2008 v 23:13 | Reagovat

SS TOTENKOPF: Netuším, co tě na tom zaráží. Virtuální póza... :D To neznáš? To víš, nevím, co seš zač. A možná...

45 SS TOTENKOPF SS TOTENKOPF | 9. března 2008 v 1:10 | Reagovat

sumerex: já doufám že brzy dostaneš na frak ty.........

46 SS TOTENKOPF SS TOTENKOPF | 9. března 2008 v 1:14 | Reagovat

alexandra: co možná?

47 NIHILISTA NIHILISTA | 26. března 2008 v 19:26 | Reagovat

VYHLADIT CELOU PLANETU,UŽ TAK JSME NATROPILI PĚKNEJ BORDEL,JEN ZVÍŘATA BYCH ZANECHAL,LIDI VYHLADIT A BASTA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ZDAR

48 Höss Höss | 28. března 2008 v 11:48 | Reagovat

cikány do plynu

49 Adriana Adriana | 12. dubna 2008 v 23:48 | Reagovat

Odporný Smrtihlave, Ty, jako Slovan, by jsi šel do plynu také,víš? Hitler chtěl mít čistou Evropu a nás, Slovany v ní nechtěl,víš? Třetí říše,blbečku,nebyla pro Tebe a tvé slovanské "soukmenovce".Velmi rychle by s Váma všema zatočili! Kdyby jsi alespoň trošku znal historii,tak bys to věděl a všichni ostatní se stupidníma fašistickýma názorama taky! Jak může vůbec Slovan být fašista! Germáni nás odjakživa chtěli zlikvidovat a jestli si, Ty hlavo skopová myslíš,že by zrovna z Tebe udělali celebritu,tak to se teda šeredně pleteš! Cyklon B by z Tebe udělal zahnívající mrtvolu. Ale musím se přiznat, že ve Tvém případě a v případě Tobě podobných by mi to ani nevadilo.Jste všichni bahnem společnosti a už jenom to Vaše hajlování je trestné a já odkaz na Tebe předám policii a oni si Tě už najdou a půjdeš spravedlivě bručet.Třeba potom na věznění změníš názor a nebo tam aspoň dostaneš rozum!

Pro autora stránek: Mrzí mě, že dobrou věc kazí takoví šmejdové! Ale na Holocaust se nesmí zapomenout.Díky!

50 for you for you | 13. dubna 2008 v 16:03 | Reagovat

Adriana půjde hlavně nahlásit na policii legální propagaci alkoholismu,komunismu a symbolů spojených s tímto marasem.Adriana je stupidní pokrytec s estébáckým smýšlením,tak šup šup,utíkej............

51 Honza Honza | E-mail | 13. dubna 2008 v 20:31 | Reagovat

Ten kdo tvrdí že koncentráky nabyly je blbec a omezenec , protože neví o čem mluví, takového tupce by tam měli odvézt a aspoň na měsíc zavřít , samozřejmě i s podmínkama které tam tenkrát vládly. Já tam byl už 2x a nedokážu si ani představit jak to mohl někdo přežít ale potěšilo mne jak velký zájem je mezi mladými lidmi znát pravdu o této době , potkával jsem tam mnoho omladiny  v podstatě z celého světa...

52 SS TOTENKOPF SS TOTENKOPF | 16. dubna 2008 v 20:31 | Reagovat

Adriana: nevyhrožuj, nemáš na to......

53 glancka glancka | 2. května 2008 v 19:33 | Reagovat

Vy, kteří tvrdíte jak koncentráky nebyly super a kodví co, byste tam v té době skončili pravděpodobně taky...a myslím že to by vám pak moc super nepřipadalo....polovina z vás si myslí, že když si oblečou bombra, oholí si hlavu,nazujou glady z bílýma tkaničkama a baví se se staršíma kámošema co mají na ramenu vytetováno SS, budou hrozně drsní. Ale z mých zkušeností vím, že plno takových má do "čisté" árijské rasy hooodně daleko.Černé vlasy a vousy se oholí, ale obočí a oči prozradí dost....vás by Hitler nechal spálit jako první! A taky se zamyslete nad svým pravopisem. Věřím, že leckterý vietnamec studující VŠ by psal líp než vy "praví češi".

54 pepino pepino | E-mail | 11. května 2008 v 14:14 | Reagovat

Ja nevim proc se s tema nackama rozcilujete,na kazdou svini se vari voda a kazda ma sveho reznika.

55 glancka glancka | 2. června 2008 v 17:24 | Reagovat

to pepino:máš pravdu, ale je těžké si té debility nevšímat...oni to možná pochopí až budou o něco starší a uvědomí si, jaké kraviny hlásají...

56 fosfor fosfor | 1. července 2008 v 18:23 | Reagovat

hoj chlopi ideme na baby podme na stodolní to je lepašie ako sa tu hádat

57 ANKA ANKA | 17. července 2008 v 17:34 | Reagovat

Lidi,co tu píšete,že nic takového nebylo,proč se nepodíváte do Terezína,nepřečtete si knihu o tom jak to bylo???Neviděli jste filmy (německé dokumenty,nebo ruské )????Ještě žije dost lidí,kteří si válečné hrůzy pamatují a mohli by je vyprávět.A vzkaz pro anonima : Zajímalo by mne kdyby si se dostal do nějaké kritické situace,jak by si se choval ,ale podle toho ,co tady píšeš by sis zřejmě dost nadělal do kalhot !

58 Vilem Vilem | E-mail | 5. srpna 2008 v 23:45 | Reagovat

ss totenkopf: Zajima mi jestli vis o tom ze hitler chtel nejen vyhladit slovanskou rasu,ale to co z ni zbyde odsunout nekam na sibir? To znamena vcetne tebe ty trubko. On se her hitler nessajimal jen o zidy a cikany, mel plany i pro tveho dedu. Takze kdyby vyhral valku mohl si ted nekde hrabat korinky pod snehem jestli by te ovsem rovnou nehodily do jamy a nezakopali kdys ses narodil. A zkus taky obhajit proc si nacek, to bych rad vedel. A nepis blbosti jako hail a tak napis neco srozumitelneho co nedava smysl jenom tobe a tobe podobnym.

59 čehůn čehůn | 10. srpna 2008 v 22:53 | Reagovat

napíšu něco,co nedává smysl:Viléééééééééééééééém

60 Vilem Vilem | E-mail | 11. srpna 2008 v 20:09 | Reagovat

cehun: Dalsi hodnotny nazor. Kdo ses ty noumo?

61 fosfor fosfor | 17. srpna 2008 v 20:26 | Reagovat

TLAČÍ M A V GULOČKÁCH SEMIENKO

62 fosfor fosfor | 17. srpna 2008 v 20:26 | Reagovat

VILÉM POD MI HO ODSÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁT

63 fosfor fosfor | 17. srpna 2008 v 20:27 | Reagovat

A KED HO ODSAJEŠ JA ZAS BUDĚAM ŠRANDOVNO PSÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁT

64 Beth Beth | 6. září 2008 v 13:44 | Reagovat

Praděda zemřel v koncentračním táboře a když si pak čtu tyhle sračky, co tu někteří z vás píší, je mi do breku...měli byste se probrat...hovada vymletý...

65 kadlička kadlička | 7. září 2008 v 12:12 | Reagovat

Tak jsem si přečetla vaše odkazy a můžu říci, že je mi z mnoha na zvracení!!!!!!!!!! JSTE PRASATA!!!! FUJ! Mám pocit, že spousta z vás nemá vůbec ponětí, co válka vlastně je a co obnáší!!!!!!!!! Člověk by nevěřil, kolik hloupích lidí u nás je! Je mi vás upřímě líto!

66 aeiou aeiou | 12. září 2008 v 21:51 | Reagovat

pozorrrrrrrrrrrrrrr,ve slově hloupý tvrdééééé ýýýýýýýýýýýý,kadličkokudličko.

67 sumerex sumerex | 11. října 2008 v 20:32 | Reagovat

Po dlouhé době jsem nahlédl na tyto stránky a pročet nové příspěvky, jsem rád, že zde zanechali i ostaní svůj rozumný argument, proč již ne fašismus a ani žádný -ismus...

68 Jozef Gabčík Jozef Gabčík | 28. října 2008 v 19:44 | Reagovat

V Osvětimi měl chcípnout ten debilní Hitler.

69 čurda čurda | 30. října 2008 v 22:32 | Reagovat

mrkněte na filmeček ŠEDÁ ZONA,budete potřebovat kýbl na zvratky

70 xxxxx xxxxx | 8. listopadu 2008 v 23:16 | Reagovat

komentar 8 cista pravda souhlasim s nim !!!verbez pozabijet!

71 Simča Simča | E-mail | 28. prosince 2008 v 19:03 | Reagovat

Ahoj. Nejradči bych třeba toho hajzla Mengela přišila k Hitlerovi a pak bych je odpojila a hodila do vařícího sádla! Aby věděly co toe... A ty hajzly ne že bych je popravila, ae poslala bych je do plynu a nebo je za živa hodila do pece!! Hitler byl taky na půl žid!! kdyby byla 3 světová. Tak by byl konec světa... S dnešními zbraněmi, bombami a poměry!! Pokud by se našel nějakej chytrolín co ce ovládnout celej svět!! Tak to by stačila takovejch 10 atomovek a sme namydlený! Jinak super blog je super že o tom někdo píše! :-)

72 fu fu | 1. ledna 2009 v 14:37 | Reagovat

okopirovane ....

73 ororor ororor | 6. ledna 2009 v 22:49 | Reagovat

simča je pi(m)ča

74 Adela Adela | 9. května 2009 v 18:48 | Reagovat

Někdy bych chtěla potkat jenom jednoho z vás, kteří tvrdíte že holocaust byla dobrá věc, nebo třeba vůbec neexistoval. A pak bych vzala celou vaši rodinu, postavila je ke zdi a před váma ji postřílela jako psi, aby jste zažili alespoň zlomek toho, co si vytrpěli lidé v koncentračních a vyhlazovacích táborech. A pak by jsme si mohli popovídat o holocaustu.

75 čech čech | 11. května 2009 v 20:37 | Reagovat

[6]: Hovado. Jednoznačně. I slované byli na seznamu. Kdyby se dostali dál, nebyl by jsi tu.

76 Markéta Markéta | 11. června 2009 v 19:09 | Reagovat

nevim jak vy ale ja bych chtela zazit 3 svetovou valku...

77 manda.faca manda.faca | 4. července 2009 v 8:41 | Reagovat

Markéta je 3,14 ča.Včera jsem byl v Auschwitz-Birkenau (KL I a II)a co jsem viděl,to ve mě zůstane hodně dlouho,nebo spíš napořád.Každému doporučuju tuto návštěvu,aby věděl o čem se tady mluví.A speciálně takovým,co si přejí válku a popírají Holocaust,hovada.

78 Jackob Jackob | E-mail | 8. července 2009 v 11:41 | Reagovat

Jenom ten největší zkurvysyn na světě může říct že Holocaust a celá třetí říše byla dobrá věc.

79 Tonda Tonda | 23. července 2009 v 21:50 | Reagovat

někde jsem čet,že i esesáci byli v prdeli s nervama že enormně chlastali a často páchali sebevraždy,jenom himler seděl v teploučku a s hitlerem si mastili ptáky šmejdi

80 Gorilla-AFA Gorilla-AFA | E-mail | 8. října 2009 v 15:11 | Reagovat

SS TOTENKOPF:jseš na mém seznamu zmetku.Najdu tě a zabiju tě!

81 Filip Filip | 30. prosince 2009 v 23:03 | Reagovat

Chtěl bych pouze uúřesnit komentář, který se týkal toho, že Hitler chtěl vybít Slovany a přeživší transportovat na Sibiř.  Není to pravda.  Hitler chtěl, a během války s tím aji začal, slovanský národ čisté krve (což znamená nežidovské či romské krve apod.) převychovat = GERMANIZACE. Pokud by to ovšem Slovan odmítl, byl by teprve až tehdy zastřelen.  Takže to, že chtěl Hitler vybít Slovanskou rasu, není vůbec pravda.  Vybíjení Slovanů, tzv. Heydrichiáda byla odplatou za atentát na Heydrich a s naší rasou neměla nic společného.       Předem se omlouvám za gramatické chyby

82 JJ JJ | 4. ledna 2010 v 16:13 | Reagovat

Osvetim byla hrozna.Nemci kurvy ale jednu rasu bych tam vratil,zidy ne.Kdyz by Hitler vyhral valku tak by jsme tam skoncily my.

83 light-my-fire light-my-fire | Web | 30. ledna 2011 v 19:35 | Reagovat

[8]:
Ha ha ha..že nebyly?..a co to teda je ta Osvětim? Jen jako neco jako..mýtus?..Legenda?..Ses posral/a...
a kdyby teda nebyly..proč by o tom byly knihy? Proč by o tom psali ti co to přežili?..Proč by mi muj praděda vyprávěl jak z tama drhl a pak ho ti čuráci hledali a propichovali seno vidlama ve kterém byl schovaný..a proč by mu propíchli ruku těma vidlema???...Mužeš mi to něják srozumitelně vysvětlit?..Abych to pochopila, proč se to jako všecko stalo?...asi nemužeš že? Tak tady blbě nepičuj že to nebylo..a smrt židům?!..Bych tě chtěla vidět kdybys tam měl být ty..bys tam za 4 týdny pošel debile zasraný!

84 Radical Radical | E-mail | 21. dubna 2011 v 12:27 | Reagovat

všem těm holohlavým debílkům, co sem přispívali ty žvásty - uvědomte si, že 75% z vás, hajlující zde nácíčci, jste sami židi, a mooožná 25% slovani a jako takoví, byste jeli nejpozději v druhé vlně... /ne-li rovnou v první/... vaše příspěvky končící mnohdy provoláním Heil ukazují pouze na vaše vyjebané hlavičky, které byly zrozeny akorát tak na prohnání kulky jimi :-)))) vás si měl vzít Mengele do parády... to by měl luxusní materiál na výzkum :-)

85 Týna Týna | E-mail | 21. srpna 2011 v 10:41 | Reagovat

[3]:Chtěla jsem se zeptat njaká je provozní doba,nějak sem se zamotala a nemůžu to ne webu na jít díky

86 kamil kamil | E-mail | 13. listopadu 2011 v 19:14 | Reagovat

[27]:ste na píčiu

87 Martin Martin | 22. června 2012 v 12:58 | Reagovat

Bůh je jediný spravedlivý soud. Ti, kteří vyhlazují a touží vyhlazovat patří satanu a s ním budou vyhlazeni navěky.
Boj se Hospodina ! On miluje židovský národ a na ty, kdo lační po krvi dopadne kladivo vlastního násilí a zvrácenosti. Nezůstanou bez trestu Všemohoucího Boha. On je láska i zkáza ničemníků.
V Ježíši Kristu je odpuštění a věčná radost pro milosrdné a pokorné. Unikni zkáze a zachraň se !

88 aneta aneta | 2. prosince 2012 v 21:56 | Reagovat

[8]:tebe bych tam poslala jako prvniho ty hovado!!! Takze jo,obnovit a tebe a tobe podobny blbce tam nahnat jak dobytek a vystrilet vas do jednoho,at mame klidnejsi svet

89 Jarka Jarka | E-mail | 28. prosince 2015 v 20:12 | Reagovat

Dnes jsem náhodně našla tyhle stránky. Nestačím se divit. Ty komentáře tady, to snad ani není pravda. Bych chtěla vidět vás v té době. Hodně se zajímám o tu dobu, už několik let a nepřejte si v ní žít. Jako by to vyhlazování snad bylo v pořádku nebo co. Radši víc psat nebudu. Opravdu nechapu tyhle názory.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.