Poslední dny Adolfa Hitlera

9. července 2006 v 16:13 |  Adolf Hitler
Poslední dny Adolfa Hitlera
Desítky miliónů mrtvých, zničené země, vybombardovaná města. Před šedesáti lety končila 2. světová válka. V betonovém bunkru svého berlínského kancléřství se blížil ke smrti muž, způsobil děsivou apokalypsu lidstva - Adolf Hitler.
Na pokraji šílenství se snažil zabránit konci své Třetí říše, která zahuzahubila milióny nevinných lidí. Alkohol, sex a hororová svatba, to byly scény, které se odehrávaly v okolí krvavého vládce.
V těchto dnech přichází do českých kin německý film Pád Třetí říše, který je považován za autentický záznam posledních dnů života Adolfa Hitlera. Nedělní Blesk se vydal také pátrat po okamžicích zkázy z roku 1945.
20.duben (narozeniny Adolfa Hitlera) - pátek
Před šesti lety dostal Hitler k narozeninám od ředitele berlínské zoo pštrosí vejce o váze 1230 gramů, aby si je nechal umíchat, v roce 1945 jenom pár dopisů a balíčků. Spojenci úmyslně na tento den naplánovali větší rozsah bombardování Berlína.
Himmler, velitel obávaných jednotek SS, objednává Vůdci k narozeninám láhev šampaňského! Hitler oznamuje, že neopustí Berlín. Členy "dětské" jednotky Hitlerjugend dekoruje na dvoře kancléřství Železným křížem a tahá je přitom za uši, třese se mu levá ruka. V bunkru při narozeninové oslavě hosté tančí na hudbu z jediné gramofonové desky "O štěstí ti poví růže rudé".
Fronta kolem Berlína je prolomena Rudou armádou.
21.duben - sobota
Z Berlína prchají stranické špičky vládnoucí strany NSDAP, dostaly 2000 propustek. O půl desáté ráno začíná ostřelování Berlína - neoholený, rozčilený Hitler běhá po bunkru a křičí: "Co se to děje? Co je to za střelbu?" Okamžitě vysílá do boje neexistující armády! Zbavuje velení několik generálů, kteří si prý nezaslouží jeho důvěru.
22.duben - neděle
Německým vojákům jsou rozdány poslední železné zásoby potravin - tavený sýr, trvanlivý chléb, káva...
Ruští vojáci jsou nadšeni zahradami kolem Berlína do deníků si píšou: "Všechno tady kvete, tulipány, šeříky, jabloně, švestky..."
Hitler se zhroutil, lékař mu dává povzbuzující injekci, Hitler si ovšem myslí, že ho chtějí omámit a odvést z Berlína. Hodiny sedí v pracovně a dívá se upřeně na portrét císaře Bedřich Velikého, stále čeká na zprávy o jednotkách, které mají osvobodit Berlín, ty ovšem neexistují. Následuje záchvat zuřivosti proti SS a obviňuje je ze zrady. Rozhoduje se, že se zastřelí aby nepadl do zajetí, poté se uklidňuje - generálům za dobré nápady rozdává jako odměnu například půl láhve koňaku a kousek čokolády.
Většina osazenstva bunkru utekla, zůstalo tam jenom několik posledních, někteří vojáci začali pít a propadají melancholii. Goebels přivádí svoji ženu a šest dětí, která měla jména na H jako Hitler (Helga, Hilde, Helmuth, Holde, Hedda a Heide). Všechny je za pár dní zabije.
Hitlerova milenka Eva Braunová a dvě sekretářky dostávají od Vůdce jako dárek ampule s kyanidem. Eva posílá svoje šperky přítelkyni, v průvodním dopise se svěřuje: "Nechápu, jak se to všechno mohlo stát, ale teď už se v Boha věřit nedá!"
23.duben - pondělí
Německé dívky hledají partnery pro první sexuální styk - "Chci jakéhokoliv Němce než opilého sovětského vojáka!" Lidé rabují vojenské sklady a opuštěné vagóny na nádraží. Hitler se vyptává přátel, co si myslí o tom, že Eva s ním chce spáchat sebevraždu.
Hitler zbavuje Göringa, svého následníka, funkcí, chce ho nechat popravit pro zradu. Eva píše poslední dopis přítelkyni: "Za žádnou cenu nesmějí být nalezeny moje účty od krejčího. Znič je! Moje diamantové hodinky nejsou bohužel opravené, postarej se o opravení, nejlepší je ten židovský hodinář."
24.duben - úterý
Jediná pomoc, která přišla Němcům do Berlína, byla francouzská jednotka SS! Himmler vyjednává se švédským hrabětem Bernadottem o kapitulaci. Velitelé z bunkru zjišťují postavení Rudé armády telefonicky. Podle seznamu volají do bytů, většinou se ozývají ruské nadávky! Ostatní se v bunkru opíjejí a dohadují se, zda je lepší spáchat sebevraždu pistolí nebo kyanidem. Kuchyně stále dodává teplé jídlo. Hitler plánuje útoky proti sovětům, posílá do boje neexistující divize.
25.duben - středa
Je dobyto hlavní berlínské letiště! Hlavní rozhlasová stanice Deutschlandsender umlká! Skupina opilých amerických novinářů na džípech přijíždí do Berlína, podívat se jak vypadá město v troskách. Následuje diplomatická roztržka mezi Ruskem a USA, Berlín má dobýt Rudá armáda, Američané tam nemají co dělat! Hitler stále věří v osvobození z obklíčení.
26.dubna - čtvrtek
Silná bouřka nad Berlínem, během které umlká palba. Jednotky Rudé armády po dešti začínají závod, kdo první obsadí kancléřství a zajme Hitlera. Němečtí vojáci se převlékají do civilních oděvů. Přilétá poslední letadlo k Hitlerovi, přistává na silnici v centru Berlína. Je vypracován plán na útěk Hitlera, který jeho tvůrci ovšem říká: "Váš plán je dokonalý, ale jaký má účel? Zůstanu tady a padnu v čele svých vojáků." Civilní obyvatelstvo stojí i v dělostřelecké palbě ve frontách na vodu. Neuvěřitelné ztráty!
27.dubna - pátek
Velitelství divize hájící střed Berlína sídlí v jednom vagónu metra. Dochází střelivo. Hitler se rozhoduje, že se ožení s Evou Braunovou, jejího švagra dal pár hodin před tím popravit pro zradu. Je po půlnoci, takže je vlastně sobota. Hitler si na obřad bere hnědou blůzu, Braunová černé šaty. Na oddací protokol se Braunová podepisuje špatně. Nejdříve napíše B, pak ho přeškrtne a doplňuje Hitlerová, roz. Braunová. Vše zapíjí šampaňským.
28.dubna - sobota
Novomanželé Hitlerovi jdou spát kolem čtvrté hodiny ráno. V lazaretu nedaleko kancléřství začíná podle očité svědkyně erotická horečka. "I na zubařských křeslech jsem viděla těla zaklesnutá v chlípných objetích." Příslušníci fanatických Hitlerjugend střílejí po oknech kde se objevuje bílý prapor kapitulace. Sovětská armáda je 600 metrů od Hitlerova bunkru.
29.dubna - neděle
Hitler píše svoji závěť. Rozhoduje se spáchat sebevraždu. Má strach, že nebude fungovat jed, zkouší ho tedy na své oblíbené feně vlčáka Blondie. Funguje! V zahradě kancléřství jsou zastřelena její čtyři štěňata. Šílený Hitler radí pobočníkovi, který má odnést jeho závěť: "Vemte si loď s elektrickým motorem, ten dělá menší hluk." Sovětská armáda je 500 metrů od bunkru.
30.dubna - pondělí
Eva Braunová dává sekretářce svoji pláštěnku ze stříbrné lišky. Hitler vydává instrukce jak odstranit jeho mrtvolu i tělo jeho ženy. Poslední oběd a pak následuje převlečení. Hitler si na smrt obléká černé kalhoty a šedozelenou blůzu, bílou košili a vázanku. Eva Hitlerová si natahuje tmavé šaty s růžovými květy vpředu. Hitler odchází s manželkou do spodní části bunkru. Zda si zvolil smrt jedem nebo zastřelením zůstává neobjasněno. V 15. hodin a patnáct minut vchází skupina důstojníků do místnosti, kde leží mrtvé tělo Hitlera a jeho ženy. Vojáci vynášejí těla na zahradu kancléřství a zapalují je. Použijí benzín donesený v kanystrech z garáží. Do konce nejhrůznější války v dějinách lidstva zbývá pět dní.
Moje poznámka: Nějak se mi to nezdá s datem svatby Hitlera a Evy Braunové, protože svatba se uskutečnila 29.dubna, jeden den před jejich sebevraždou. Takže pokud to budete kopírovat, opravte si to datum.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (134)
Zobrazit starší komentáře

101 AmirSK AmirSK | 9. srpna 2008 v 21:43 | Reagovat

Ten prispevok bol trochu srandy a picarny na pobavenie hehehe

102 čehůn čehůn | 10. srpna 2008 v 22:42 | Reagovat

for amirSK-bránit...?proč?proti tvému slaboduchému pisálkovství neutěšených nesmyslů..,fakt si myslíš,že když ti nikdo neodpoví na tvou sračku,tak se bojí,nebo nemá argument?tvůj blaf jsem ani nečetl celý a je mi jasné,že jsi stejný nenávistný primitiv,jako tví spoluobčané,ty safalatka krstěná starou mamou ty drevokocur hore kopcom z druhej strany.........

103 Vilem Vilem | E-mail | 11. srpna 2008 v 19:29 | Reagovat

AMIR SK: Neber cehuna vazne on nepise k tematu jenom buzeruje.

104 Jozef Gabčík Jozef Gabčík | 12. srpna 2008 v 11:28 | Reagovat

FUCK OFF HITLER! Je dobrý že prohrál válku idiot jeden zasranej!

105 fosfor fosfor | 17. srpna 2008 v 20:08 | Reagovat

FAJN CHLAPCI PREVETRALI STE SI GULE

106 AmirSK for cehun AmirSK for cehun | 20. srpna 2008 v 23:18 | Reagovat

Neviem prečo by som mal byť ticho, keď  od Tvojho podareného spoluobčana padali veľmi ostré nadávky na slovákov.

Ako sa do hory volá tak sa z hory ozýva

A tej salafatke ani drevokoucre nerozumiem  reči Tvojho HATATITLA kmeňa :)))))))))

107 houbik12 houbik12 | E-mail | 30. října 2008 v 22:34 | Reagovat

ty vaše názory mě dočista rozesmály táhněte vy kurvy fašounský furt koukám na televizi a slyšim tam keci o demonstraci proti fašismu vy ste takový dementi budte rádi še ste se v tý době nenarodili.A vy ostatní vyserte se na ně vono na ně stejně dojde

108 bloodthirst bloodthirst | 30. října 2008 v 22:52 | Reagovat

houbik,pohrdáš romem fosforem a nadáváš na fašouny,asi budeš novou odnoží hnutí za lysohlávky?nejsi schizofrenik?jakékoliv dogma je na hovno,fašos,komunismus,anarchie,kapital,pivo,marihuana,tabák,......všechno je iluze a vy jste se nachytali!!!!!!!

109 HITLER HITLER | 14. listopadu 2008 v 23:07 | Reagovat

annelise michel aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

110 HITLER HITLER | 14. listopadu 2008 v 23:07 | Reagovat

annelise michel

111 Já | 23. listopadu 2008 v 2:18 | Reagovat

Omg serte na výraz fašouni - fašismus a nacismus jsou dvě jiný věci. Fašismus je forma socialismu ,kterou praktikoval Mussolini v Itálii. Národní socialismus - nacismus je (byla) hitlerova umělá ideologie určená k ovládání.

Příjde den ,kdy bude svět náš!

Sieg Heil!

PS: Spousta lidí tvrdí ,že hitler chtěl zliklidovat slovanské národy. Radím přečtěte si Mein Kampf píše tam že slovanské národy si nejsou schopny vládnout samy že jim musí vládnout germáni nebo že musí být vysídleny na východ v zájmu životního prostoru. Nikdy je nechtěl liklidovat pouze židy.

112 Höss Höss | 26. listopadu 2008 v 20:32 | Reagovat

Stop černému rasismu!

113 fosfor fosfor | 7. prosince 2008 v 19:47 | Reagovat

huš buzeranti§§§

114 katblec katblec | E-mail | 22. prosince 2008 v 21:57 | Reagovat

Hitler byl zmrd.

115 fosfor fosfor | 3. ledna 2009 v 16:16 | Reagovat

zamrdej si zvesela at ti hraje kapela

116 Jozef Gabčík Jozef Gabčík | 18. ledna 2009 v 12:36 | Reagovat

Náckové sou blbci!

117 fceetenvnnf fceetenvnnf | E-mail | Web | 28. května 2009 v 9:30 | Reagovat

2eve4n  <a href="http://pdahtkedsqer.com/">pdahtkedsqer</a>, [url=http://ntzpbziimfwq.com/]ntzpbziimfwq[/url], [link=http://kseeskpiklym.com/]kseeskpiklym[/link], http://oxnppticityl.com/

118 Jackob Jackob | E-mail | 2. června 2009 v 17:36 | Reagovat

Náckové jsou naivní,stupidní,totálně vymrdaný,jebnutý,zazobaný a neuvěřitelný čuraci.Zajímavost:Přirovnat lze k FOSFOROVI.

119 Dehumanizer Dehumanizer | 2. června 2009 v 19:48 | Reagovat

Niekto tu napísal, že Slováci sa na Čechoch priživujú - to je riadna sprostosť a ešte jedna dôležitá vec: ČESI, ČO UŽ STE ZABUDLI NA TO, AKO STE POČAS EXISTENCIE ČESKOSLOVENSKA NÁS SLOVÁKOV OSRALI A VYUŽÍVALI ???!!! ALEBO O TOM ANI NEVIETE ?! KÝM EXISTOVALO ČESKOSLOVENSKO, ČESI VYUŽÍVALI SLOVENSKO NA HOSPODÁRSKE, EKONOMICKÉ A MAJETKOVÉ OBOHACOVANIE MIMORIADNE ŠPINAVÝM SPÔSOBOM NA NÁŠ ÚKOR ! SLOVENSKO BOLO HOSPODÁRSKY A EKONOMICKY JEDEN Z NAJVYSPELEJŠÍCH A NAJROZVINUTEJŠÍCH ŠTÁTOV, HLAVNE V STROJÁRSKEJ A ZBROJÁRSKEJ VÝROBE, ČESKO V TOMTO NA SLOVENSKO NEMALO ANI NÁHODOU ! AKURÁT TO IBA NESPRAVODLIVO ZNEUŽÍVALO VO SVOJ PROSPECH. VŠETKO, ČO SA U NÁS VYROBILO, SA VOZILO K VÁM. IBA STE SA PRIŽIVOVALI NA NAŠICH VÝROBKOCH. MY SME VYRÁBALI A VY STE ODVÁŽALI. ROBILI SME NA VÁS !!!!!!!!!!!!!!
Zdôrazňujem, že nemám nič proti Čechom, ale to, čo som napísal, sú historické fakty. Bohužiaľ.
P.S.Fosfora si nevšímajte, určite ide o nejaké 8 ročné decko, čo si z vás chcelo vystreliť. Ale určite ho nejde prirovnať k náckom, tí aspoň majú v hlave ako-tak rozum.    

120 Jackob Jackob | E-mail | 3. června 2009 v 19:46 | Reagovat

Hele.Jestli sis DEHUMANIZERE račil všimnout,tak se tu bavime o Hitlerovy (a mimo jine i o FOSFOROVY).Tak nam tu nevykladej o ceskoslovensku.OK?

121 nácek nácek | 4. června 2009 v 20:21 | Reagovat

podle sebe soudím tebe,jackob má výše jmenované vlastnosti,navíc nezná pravopis,je primitiv a soudí něco,čemu nerozumí a lidi jako je on nikdy nic nepochopí!!!jackob,ty mentální impotente

122 Heinrich Heinrich | 4. června 2009 v 20:48 | Reagovat

ÚPLNĚ SOUHLASÍM S TEBOU, NÁCKU !!!!!!!!!!!!!! TÁHNI JACKOB DO PRDELE, NEBO SI TĚ NAJDU A ZABIJU JÁ SÁM OSOBNĚ !!!!

123 Jackob Jackob | E-mail | 5. června 2009 v 19:03 | Reagovat

Hm uz se tesim.

124 Jackob Jackob | E-mail | 5. června 2009 v 19:05 | Reagovat

Vyliž mi,píčus.

125 fosfor fosfor | 16. června 2009 v 18:52 | Reagovat

jackob vyliž si kundu lebo čuraka sam v mode je samoobsluha ty kokot ochablý

126 Jackob Jackob | E-mail | 8. července 2009 v 11:10 | Reagovat

Naser si a chcípni fosfore!!!

127 Jozef Gabčík Jozef Gabčík | 14. srpna 2009 v 18:27 | Reagovat

Hitler byl největší šmejd na celý planetě.

128 Chuan Chuan | 21. března 2010 v 2:43 | Reagovat

Mno mě se Hitler zdál jako debil,ale když jsem viděl Pád třetí říše a viděl jsem jak se choval na začátku,a hlavně jak byl hodnej na děti,tak mi přišlo že byl vlastně docela v pohodě.Myslim si že kdyby se mu neposralo dětství tak by byl v pohodě.Mohl bejt např.ten malíř...Ale otec nedovolil že jo ? Pak se nedivim...Poslední dobou si řikám že bych ho chtěl hrozně vidět,a zeptat se proč to dělal a takhle zabíjel...Prostě by mě zajímal jeho názor nebo prostě nco co ho takhle změnilo...Ale nwm to je každýho názor,věc kterou si myslí...Já jen řikám co si myslim...DOufám že neni mrtvej...Jednou bych si s nim rád promluvil...A budu na tom trvat do konce života,i kdybych ho měl vidět jako mrtvýho nebo až zemřu....Prostě chci se ho zeptat a chci vědět odpověd...Rád bych žil v roce 1940 a byl tam v tom pitomym bunkru,prostě ty myšlenky a tak...Ale i tak nikdo neví jestli přeci jen neodešel pryč...Prostě že utekl...Jistě ste četli že mají jeho lebku...A nakonec je zjištěno že patří nějaké ženě...Kde je teda on ? Víte je to všechno velká záhada...Zajímalo by mě co se stalo,druhá světová válka a Hitler....Opravdu to mě začalo víc zajímat...Je to prostě velice zajímavé...I když opravdu zabíjet tak nemusel,když někdo nebyl taková svině...

129 Chuan Chuan | 21. března 2010 v 2:46 | Reagovat

jo a viděli jste film pianista ? Moc hezký film,u nás ve škole to nikoho nezajímá,my si ho totiž pouštíme,a já zjistil že každýmu je to ukradený...jedinej kdo se o tom zajímá sem asi fakt já...Jinak v tom filmu je Němec kterej pianistu zachrání a sám zemře...Byl sem opravdu smutnej,když sem zjistil že Wilm Hosenfeld je mrtvej...pianista už ho prostě nestihl zachránit...Přišel pozdě...Už tam pak nebyl,ale nevím proč ho nehledal když mu dal kabát a jídlo mu nosil a tak...Jo a tohle všechno je zpracovaný podle knihy kterou pianista napsal po roce 1940...A je tam dokonce i deník toho Wilma Hosenfelda...Doporučuju přečíst...Já už tu knížku hledám opravdu dlouho..A to jinak nečtu.

130 pic..us pic..us | 18. dubna 2010 v 12:28 | Reagovat

ste kokoti

131 fosfor fosfor | 3. prosince 2010 v 16:22 | Reagovat

nech vám satan gule rozmačkáááááááááá

132 Michelle Michelle | 8. března 2011 v 14:44 | Reagovat

30.04.1945 chcípl

133 KAPI KAPI | 21. června 2016 v 19:18 | Reagovat

[14]: NAZIS JE PRAVEJ NÁCEK KDO MILUJE STALINA AKO VŮDCE JE HOVADO

134 KAPI KAPI | 21. června 2016 v 19:23 | Reagovat

[14]: NAZIS JE PRAVEJ NÁCEK

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.